Bendros žinios
Pirkimas
Laikymas
Maitinimas
Dauginimas
Atspalviai
Ligos ir gydymas
Įdomus stebėjimai
Šinšilų apžiūrėjimas
Genetinis kalkuliatorius
Ką daryti, jei šinšilos tarpu-savyje nesutaria?
Dresavimas

 

 

Šinšilos gali nesugyventi dėl įvairiausių priežasčių. Taip gali nutikti po to, kai į vieną narvą suleidžiamos suaugusios šinšilos, augusios atskirai. Taip pat po gimdymo, atskirtam nuo patelės ir jauniklio patinui, ne taip paprasta grįžti į šeimą: kartais patelės net mirtinai sužeidžia juos... Pasitaiko atvejų, kai šeimininkai, baimindamiesi, kad nepastotų jų patelė, jas atskiria nuo patinų. Šinšilos, kaip ir kiti gyvūnai turi savo charakterį ir tik nuo jo priklauso, kaip greitai jos tarpusavyje susigyvena. Augintojai pataria, kad geriausiai šinšilas auginti kartu nuo pat mažens, tada jos lengvai susidraugauja, bet nevisada susiklosto auginti šinšilas nuo pat gimimo. Kartais prireikia nemažai laiko ir kantrybės bandant joms padėti susidraugauti. Siūlau kelis būdus, kurie padės augintiniams gyventi taikiai. Prieš tai norėčiau paminėti, kad šinšilos - baikštūs žvėreliai, esant aplinkos pokyčiams jas ištinka stresas. Streso atveju šinšilos būna ramios ir nesipeša. Tad galima pasinaudoti susidariusia situacija. Žinoma, stresas šinšiloms - blogai, bet geriau truputis streso, nei peštynės, kurios kartais baigiasi žvėrelio mirtimi.

Vienas iš būdų yra suleisti šinšilas į mažą narvelį, pavyzdžiui, žiurkėnų. Erdvus narvas netinkamas - jame daug vietos peštynėms. Naujame narve šinšilos patiria stresą, esant tokiai sąlygai didesnė tikimybė, kad jos susidraugaus. Jei vis dėlto prasidėjus peštynės, nesikiškite, stebėkite. Tik, kai vyksta aršios kovos, būtina šinšilas atskirti, kad stipriai nesusižalotų. Jeigu šinsilas teko atskirti, tai tokiu būdu jų taikyti daugiau nepatartina. Bandykite kitu būdu tai padaryti.

Kitam būdui jums prireiks dviejų narvelių. Įleiskite šinšilas į atskirus narvelius ir pastatykite juos greta taip, kad tarp narvelių būtų nemažesnis kaip 5 cm atstumas. Toks atstumas reikalingas tam, kad jos nesikandžiotų, tačiau jaustų viena kitos kvapą, prie kurio palaipsniui pratintųsi. Po dviejų savaičių, (laikotarpis gali būti ir ilgesnis) šinšilas galima suleisti kartu, bet geriau neutralioje teritorijoje, t.y. atskirame narvelyje, kuriame iki tol negyveno šinšilos, kurias jūs norite sutaikyti. Tai daroma tam, kad šinšilos jaustųsi neužtikrintai būdami ne savo teritorijoje. Jeigu tokių galimybių nėra, tada geriau įleisti patelę į patino narvelį, o ne atvirkščiai.

Jeigu nepavyko šinšiloms susidraugauti ankščiau išvardintais būdais, tai pasidalinsiu su jumis dar vienu būdu, veikiančiu 100%. Auginau šinšilos patiną ir patelę, kurie nesugyveno nei su viena šinšila ilgą laiką. Labai norėjau, kad šinšilos susidraugautų. Nei vienas iš dviejų anksčiau aptartų būdų nepadėjo, tad atskyriau jas į atskirus narvelius ir pavežiojau mašina po kiemą 5-10 min. Po to suleidau šinšilas į vieną narvą. Jos visiškai nesipešė. Parnešus namo, peštynių taip pat nebuvo, bet šiokius tokius nepasitenkinimo ženklus vis dėlto rodė: viena ant kitos šnypštė, rėkė. Po valandėlės jos viena kitai pradėjo meilintis, bučiuotis. Tik tokiu būdu jas sutaikiau.

 

 

Visa pateikta medžiaga - asmeninė nuosavybė. Medžiagos naudojimas be tinklalapio savininko sutikimo laikomas vagyste.

All rights reserved by antenka

 

 

| Pradinė | Literatūra | Foto, video, garsai... | Forumas | Šinšilų pardavimas | Apie mus | Nuorodos |
Ką daryti, jei šinšilos tarpusavyje nesutaria? Kaip jas prijaukinti vienas prie kitų?